(Видео) Необична љубов: Оваа крава е навистина опседната, не се одвојува од кучето и постојано го бакнува

Точка

26/03/2023

11:39

6.908

Големина на фонт

а а а

„Кравата е навистина опседната“, „Бакни ме, цел ден мислам на тебе“, „Забранета љубов“, „Колку се неодоливи“, гласат некои од коментарите под видеото.

Кучето и кравата сè уште еден доказ дека необичните пријателства меѓу животните постојат и опстојуваат.

Често се среќаваме со необични пријателства меѓу животни. Тие ни покажуваат дека не е важно колку се различни и дека сепак можат да бидат длабоко поврзани.

Овој пат наидовме на преслатко видео на кое една крава никако не може да се одвои од куче. Постојано го бакнува и го гледа. Кучето е малку „постудено“, но сепак и тоа возвраќа на бакнежите од време на време.

„Кравата е навистина опседната“, „Бакни ме, цел ден мислам на тебе“, „Забранета љубов“, „Колку се неодоливи“, гласат некои од коментарите под видеото.

Како изгледало сето тоа можете да погледнете на приложеното видео.Спонзорирани линкови

Маркетинг