Поранешниот сопруг на Моника Белучи и неговата 30 години помлада избраничка блеснаа на црвениот тепих во Кан

По бракот со италијанската дива Моника Белучи, познатиот француски актер среќата ја најде со 30 години помладата убавица Тина Кунаки.

Прочитај повеќе

(Фото/Видео) Елегантна и преслатка: Ќерката на Ковачевски во фустан од „Кокев“ во посета на Папата Франциск

Премиерот Димитар Ковачевски, во придружба на ќерката Тамара Ковачевска и делегацијата на Владата на РМ, којашто е во дводневна посета во Рим и Ватикан во рамките на традиционалните свечености во чест на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Светите браќа Кирил и Методиј, денеска беше примена од неговата светост Папата Франциск.