Актерката со фотографија од голиот задник го започна “патот до оздравувањето“ од тешката болест

Точка

09/09/2019

12:12

6.217

Големина на фонт

а а а

Актерката Селма Блер, одлучила да покаже како изгеда во реалниот живот борбата со мултиплекс склероза.

Откако била подложна на третман за кој не сака многу да зборува, останала без коса, а сега со фотографија на која позира со гол задник, одлучила да го означи „почетокот на својот пат кон опоравување“.

На фотографијата е облечена само во розеникаво сако со зелени линии, а интимниот дел во одрезот од огледалото го покрила со чанта во облик на рак.

„Портрет на дама“, напишала покрај фотографијата која ја направил фотографот Том Браун.
Спонзорирани линкови

Маркетинг