Марко Новески стана татко на близнаци, ги откри и нивните имиња: „Ти благодарам Цена што ми го оствари најголемиот сон“

Точка

23/04/2024

14:08

10.678

Големина на фонт

а а а

Познатиот водител Марко Новески и неговата сопруга Цена станаа родители.

Цена на свет донесе момче и девојче, а гордиот татко ја објави радосната вест со фотографија од бебињата на социјалните мрежи при што ги откри и нивните имиња.

Добредојдовте Вања и Веда и фала ти Cena што ми го оствари најголемиот сон ❤️❤️❤️ ТЕ САКАМ ❤️❤️❤️

Posted by Marko Noveski on Tuesday, April 23, 2024

„Добредојдовте Вања и Веда. Фала ти Цена што ми го оствари најголемиот сон. Те сакам!“, напишал Марко во објавата.

За потсетување, Марко и Цена ја овековечија својата љубов во август 2021 година.
Спонзорирани линкови

Маркетинг