Ова е најгледаното видео на светот во последните 12 часа: Актерката ја погодиле во глава, нејзината реакција е болна

Точка

04/12/2023

13:00

5.778

Големина на фонт

а а а

По другите ѕвезди кои доживеаја лошо однесување од обожавателите, сега тоа на своја кожа го почувствува и холивудската актерка Флоренс Пју, која вчера беше погодена во главата со предмет фрлен од публиката.

Актерката присуствувала на премиерата на филмот „Dune: Part Two“ во Сао Паоло, Бразил заедно со своите колеги Зендаја, Остин Батлер и Тимоти Шаламе.

Флоренс не можела да го скрие шокот од инцидентот, како и нејзините колеги, а судејќи по нејзината реакција, болката e очигледна. За среќа, таа не била сериозно повредена, освен непријатноста што ја доживеала, а сето тоа се случило додека позирала со колегите на сцената пред фотографите. Не е познато дали младата актерка била намерна мета или случајно била погодена.

Снимката од тој инцидент од моментот на објавување па во наредните 12 часа е најгледаната на светот, бидејќи успеа да добие дури 2,5 милиони прегледи. Јавноста во главно била шокирана и осудувачки настроена.

За потсетување, ова не е првпат да се случуваат вакви работи, па така во претходните месеци на сцена беа погодени и Пинк, Бебе Реџа, Ари Ленокс, Тејлор Свифт, Хари Стајлс...Спонзорирани линкови

Маркетинг