(Фото) Далеку од гламурот: Вака изгледаат некои од најубавите жени на светот без шминка

Точка

08/06/2023

23:56

12.799

Големина на фонт

а а а

Пред неколку денови на интернет речиси цел ден се споделуваа фотографии на кои Џенифер Анистон ги покажа своите седи влакна и така воодушеви илјадници луѓе.

Анистон на Инстаграм сподели видео во кое ја промовира својата нова линија за нега на коса и токму во тоа видео ги покажува своите седи влакна.

Џенифер, во деведесеттите, меѓу другите, била славна и поради својата руса коса која сакале да ја копираат многу од девојките во светот.


На Џенифер ова не ѝ е првпат да го покажува својот природен изглед јавно.

Нешто слично таа направила и минатата година кога ги почестила фановите со фотографија без шминка и фризура која ја објавила на социјалната мрежа Инстаграм.

И Селма Хаек вчера го воодушеви светот со својот природен изглед.


Тие две сепак не се единствените. Уште некои од најубавите жени на светот позирале без шминка и фризура, па со своите природни фотографии ги воодушевиле луѓето во светот.

Деми Мур


Лејди Гага


Хајли Бибер


Хали Бери


Џиџи Хадид


Селена Гомез


Џенифер Лопез


Кети Пери


Дру Баримор и Камерон Дијаз


Џенифер Гарнер


Гвинет Палтроу


Бијонсе


Синди Крафорд
Спонзорирани линкови

Маркетинг