Една од најубавите спортистки на светот сега заработува на сајт за возрасни

Точка

05/08/2022

22:55

12.405

Големина на фонт

а а а

Не е чудно што била експресно забележана и станала модел и магнет за машките посетители.

Една од најсексапилните спортистки на светот одлучила да престане да се занимава со спорт и да се испроба како модел.

Микејла Деметер некогаш се занимавала со хокеј, а сега одлично заработува на платформата за возрасни "OnlyFans".

Микејла во 2020-та година ја прекинала хокеарската кариера по операцијата на коленото. Таа била голман на "Bluewater Hawks" од Отава, а во меѓувреме станала и познат модел и почнала да заработува со објавување на фотографии на сајтот за возрасни.

Вниманието го привлекла во објава во бикини, кога копирала сцена од легендарната серија "Чувари на плажата".

Очигледно е дека заминувањето од спортот не и паднало тешко, бидејќи од ден во ден објавува се попровокативни фотографии.

Инаку, на социјалната мрежа Инстаграм дошла до 1.300.000 фанови, додека на "Onlyfans" своите еротски содржини ги продава за 17 долари месечно.
Спонзорирани линкови

Маркетинг