Ријана во шармантно издание кое ќе остане запаметено!

Точка

05/09/2018

15:12

2.546

Големина на фонт

а а а

Пејачката уште еднаш докажа дека изгледа совршено во сѐ што ќе облече и дека е навистина една од најголемите модни икони на денешницата.

Ријана е ѕвезда во новото издание на модниот магазин "Garage", за кој позирала во уште едно издание за паметење, кое ја вклучува и најубавата цветна блуза која досега сме ја виделе.

@garage_magazine by #DeanaLawson

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Кратката розова блуза со откриени рамена, која комплетно е направена од рози е дело на модната куќа "Dolce & Gabbana", исто како црните кожни панталони.

На насловната страна во фокус се и нејзините екстравагантни златни нокти, кои, доколку се работеше за некој друг, сигурно ќе се зборуваше дека одамна излегоа од мода, но Ријана уште еднаш докажа дека може да носи буквално сѐ.

Deana Lawson in conversation with Arthur Jafa: "When I’m going out to make work, usually I’m choosing people that come from a lower- or working-class situation. My choice feels natural because it’s a rejection of the people and forces I grew up around in Rochester. I’m choosing people around the neighborhood: near public transportation, in beauty supply shops, fried-chicken spots, nightclubs, Family Dollar, churches, et cetera. It’s about value. It’s about using a figure or a body to represent something higher than we would normally associate it with." Tap our link in bio for the rest of her conversation with #ArthurJafa on garage.vice.com. Styled by @mr_carlos_nazario Hair by @yusefhairnyc Makeup by @lisaeldrigemakeup using @fentybeauty Nails by @jennynails Set Design by @davidjameswhite_ Production by @holmesprod Top by @gucci Skirt by @oneofakind.archive Jewelry by @tiffanyandco Special Thanks to @ciarrap @sikkemajenkins and @starworksgroup

A post shared by GARAGE Magazine (@garage_magazine) on

Изгледот го надополнила со златно ланче и елегантни црни сандали со светулкави кристали и сребрени ланчиња. За насловната страна ја пуштила и исправила својата супер долга коса, а усните ги нагласила со црвен кармин, кој ѝ стои совршено.

Во внатрешноста на магазинот, Ријана можете да ја видите во уште неколку впечатиливи изданија, кои не се типични за нејизниот стил, а тоа и била основната идеја на стилистот на магазинот, Карлос Назариа, кој посакал да ни ја покаже пејачката во поинакво издание, пренесува Daily Mail. Спонзорирани линкови

Маркетинг