Хали Бери ја открила тајната која ја поврзува со Анџелина Џоли, а за која никој не знаел: Еве што ги зближило познатите актерки, во сето тоа е вмешан и Бред Пит

Точка

07/12/2023

20:39

3.887

Големина на фонт

а а а

И двете се познати актерки и ги поврзува тајна конекција која речиси на сите им е непозната.

Во неодамнешното интервју за „Variety“, Хали Бери открила што е тоа што ја поврзува со Анџелина Џоли. Сè започнало околу важни теми и ќе има големо влијание врз новиот филм кој заедно го продуцираат.

Хали Бери и Анџелина Џоли работат на филмот „Maude v Maude“ – почетокот на таа соработка бил тежок, како што нагласила првата актерка.

„Се поврзавме додека многу зборувавме за разводите и поранешните партнери“, открила Хали Бери.


Актерката не сакала да ги открива деталите од тој разговор, а сигурно би било повеќе од интересно јавноста да дознае што зборувала Анџелина за Бред Пит.


Хали Бери зад себе има три брака, со Оливие Мартинез – со кој го има синот Мек, со Ерик Бенет и Дејвид Џастис. Од врската со Габриел Обри ја има ќерката Нала.


И Анџелина Џоли била во брак три пати: прво со Џони Ли Милер, потоа со Били Боб Торнтон и на крај со Бред Пит со кого има шест деца – Пакс, Медокс, Шајло, Захара, Вивиен и Нокс.

Голем скандал изби кога Захара се откажа од презимето на татка си, а јавноста го дозна што и мислењето на Пакс за Пит.


Тој скандал не стивнува и понатаму, а Анџелина во меѓувреме се посветила на својата работа, филмот „Maude v Maude“.

„Возбудена сум што работам со друга жена и создавам приказна со нашиот сензибилитет и нашите гледни точки“, изјавила Хали Бери, додавајќи колку е Анџелина премоќна.


Филмот ќе биде комбинација од филмовите „Mr & Mrs Smith“ и „Mission: Impossible“, Анџелина го запознала Пит на снимањето на овој прв филмски наслов, кога и започнале романса, а се венчале во 2014 година.

Официјално се разведоа во 2019 година.
Спонзорирани линкови

Маркетинг