Денес ретко кој ја препознава познатата „злобничка“: Велат дека целосно се изобличила од пластични операции, а вака изгледа на 49 години

Точка

07/12/2023

23:10

11.378

Големина на фонт

а а а

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати.

Габриела Спаниќ, мексиканската ѕвезда која Хрватите ја запознаа како „Злобничка“ во истоимената серија, благодарение на своите естетски процедури, привлекува внимание на социјалните мрежи и на речиси 50 години. Актерката често објавува слики на својот Инстаграм профил, а многумина се шокирани од нејзиниот изглед.

Според бројните коментари на социјалните мрежи таа изгледа непрепознатливо. Тогаш таа изјавила дека жените над 40 години веќе немаат толку флексибилна кожа, дури и кога се трудат да вежбаат што е можно повеќе, и објаснила дека операцијата е единствениот начин жените да постигнат младешки изглед.

Таа не ги крие своите посети на пластичниот хирург

Минатата година во една објава го означила и пластичниот хирург Луис Атилија Гил Перез, кој очигледно е одговорен за изгледот што го сакала. Перез е популарен хирург во Мексико меѓу тамошните познати личности, а Спаниќ со него почна да „соработува“ пред две години.

Во младоста била Мис Венецуела, а денес тврди дека половината и е потесна од тогаш. Рекла дека операциите на кои била подложена биле исклучително болни, но дека конечно е задоволна од својот изглед. Актерката го има синот Габриел со бизнисменот Нил Перез.
Спонзорирани линкови

Маркетинг