Видеото од мачка која патува низ светот на рамото на сопственичката го освои Инстаграм

Точка

09/06/2023

20:02

4.557

Големина на фонт

а а а

Видеото од една мачка која со својата сопственичка патува по светот ги воодушеви корисниците на популарната социјална мрежа.

Прикажани се снимки од Лондон, Париз и Њујорк додека сопственичката оди по градовите, а нејзината мачка за тоа време и лежи на рамо.

„Ме интересираше зошто толку сакам да патувам низ светот на рамото на мојата мајка. Сфатив дека се чувствувам безбедно“, пишува на видеото кое го погледнале повеќе од три милиони луѓе.Спонзорирани линкови

Маркетинг