(Видео) Скандалозниот потег на Џејн Фонда на Канскиот филмски фестивал стана хит на социјалните мрежи : Ja „тресна“ режисерката Жастин Трие по глава!

Точка

29/05/2023

15:59

5.006

Големина на фонт

а а а

Актерката Џејн Фонда и на 86 години продолжува да воодушевува со својот неверојатно младешки изглед, а на овогодишниот филмски фестивал во Кан, изненадила со драматичен испад.

На Канскиот филмски фестивал, актерката Џејн Фонда ѝ ja врачила „Златната палма на режисерката Жастин Трие за филмот „Анатомија на падот“, меѓутоа таа заборавила да ја земе со себе при симнувањето од бината. Актерката потоа се обидела да ѝ го привлече вниманието, но набргу го изгубила трпението.
Моментот бил уловен од камерите, а Трие изреагирала како воопшто да не го ни почувствувала „ударот“. Исфрустрираната Фонда потоа истрчала по неа и „бесно“.


Гестикулирала, а видеото станало вирален хит.


Сепак, луѓето тврдат дека тоа било една голема шега.


Инаку, Жастин Трие станала третата жена режисер која ја добила „Златната палма“, а нејзиниот психотрилер „Анатомија на падот“ зборува за успешна авторка која била обвинета за убиството на нејзиниот сопруг.


Спонзорирани линкови

Маркетинг