(Видео) Возачот на „Ferrari“ останал шокиран од забрзувањето на „Nevera“ на автопат

Точка

24/03/2023

18:01

13.470

Големина на фонт

а а а

Видеото покажуваа колку всушност „Nevera“ е брз автомобил.

На социјалните мрежи се шири видео кое на својот профил го споделил и Мате Римац со коментар „Бела Невера забележана во дивините на Калифорнија“, мислејќи на непреченото возење на автопатот во насока на Сан Хозе.

Видеото е снимено од „Ferrari 458“, а во возењето друштво им прави и една хибридна „Acura NSX“. Адреналинот расте и само прашање на време е кога „ќе падне“ трка. Меѓутоа, работата во свои раце веднаш ја презема возачот на „Nevera“. Не грижејќи се многу за околниот сообраќај, а уште помалку за сообраќајните правила, притиснува на гасот.

White Nevera spotted in the wild in California


Posted by Mate Rimac on Friday, 24 March 2023
.

„Nevera“ буквално во секунда се одлепува од „Ferrari“ и „Acura“, кои едноставно не можат да ја следат. Младите возачи на спортските автомобили и покрај поразот се полни со воодушевување кон автомобилот на Римац.

Покажувањето на мускули сепак не трае долго бидејќи „Nevera“ се исклучува од автопатот, а останатите учесници заклучуваат дека станува за нереален автомобил.

„Ова е некое друго ниво“, вели возачот на „Acura“.Спонзорирани линкови

Маркетинг