Детскиот канал подло ја искористил малолетната актерка – денес позната пејачка: Буквално ја фрлиле „под нозете“ на педофилите

Точка

18/08/2022

18:45

7.018

Големина на фонт

а а а

Детската емисија предизвикала голем бес кај луѓето затоа што според многумина Аријана Гранде била брутално искористена на „Nickelodeon“. Креаторот на емисијата е под истрага.

„Nickelodeon“ се нашол на удар на жестоки критики, откако повторно било објавено видеото на Аријана Гранде која била детска ѕвезда на телевизиската емисија „Victorious“. На тие видеа јасно се гледа дека младата Аријана ја претставиле како сексуален објект.

Снимката ја споделила Џенет Мекарди која заедно со Аријана Гранде глумела во истата таа емисија.

Таа дури ги објавила и своите мемоари, со наслов „Мило ми е што мојата мајка почина“.

Во својата книга таа зборувала за времето поминато во „Nickelodeon“, а навела и дека била изложена на непристојно однесување од вработените кои не ги именувала.

Во едно поглавје, Џенет тврди дека Ден викал по неа и ја принудувал седум пати да ја повтори снимката со бакнежот со Нејтан Крес, без оглед на тоа што ѝ било видно непријатно.

Во приказната на Џенетин и нејзиното искуство, фановите повторно составиле компилација од „вознемирувачките“ сцени од серијата, а видеото станало вирално.

Таа пишувала и за тоа дека морала да носи бикини, да пие алкохол и тоа сè по наредба на креаторот на серијата Ден Шнајдер.

Тој заминал од „Nickelodeon“ во 2018 година, по што интерната истрага пронашла докази за вербално злоставување на неговите колеги.

Еден од корисниците на социјалните мрежи рекол дека Аријана во тој период била жртва. Додека во детските емисии морала да го става прстот во грлото, ножните прсти во уста, да прави сок од компири, да испушта гласни крици кои не се примерни за младо девојче.

Аријана Гранде сè уште не се огласила по ова прашање.
Спонзорирани линкови

Маркетинг