(Фото/Видео) Кога ќе ги извади шминката и екстензиите, еве што останува - дами и господа, ова е Ким Кардашијан во вистинско издание!

Точка

20/05/2022

23:40

16.636

Големина на фонт

а а а

Не е лесно да си Ким Кардашијан. За да изгледа онака како што ја знаеме од фотографиите и ТВ екраните, таа мора да стане секое утро во 5 часот.

Прво вежба околу еден час, а потоа доаѓа нејзиниот 'глам' тим - армија шминкери, стилисти и фризери.

Ким Кардашијан потоа седи на столче околу 2 часа додека тие ја 'монтираат'. Но, пред сето тоа, таа изгледа, па - обично!

Таа неодамна во своето реално шоу на публиката ѝ го покажа своето вистинско лице – без шминка.

Надуено лице, ситни брчки околу очите и кожа со шарен пигмент се нешто што ниту една Кардашијанка не ни дозволила да го видиме - дури и кога им се случиле најлошите работи.

И додека Ким и Каније малку се сакаат, малку се мразат, малку комуницираат околу децата, а малку повеќе се навредуваат преку медиумите, сето ова е, веројатно, во однос на услугата и популарноста на нивното реално шоу.

Сега Ким одлучила да ја симне 'маската' од лицето и на фановите да им го покаже природниот изглед. Социјалните мрежи се преполни со коментари. Едни биле шокирани, а други позитивно изненадени од нејзината храброст.

„Боже, не би ја приметил да помине покрај мене ваква, па најмалите села во светот имаат поубави домаќинки од оваа старлета“, „Лесно ѝ е неа кога има толку пари да се намонтира, но џабе, без шминка на ништо не личи“, биле дел од негативните коментари.

„Па, таа е всушност убава жена и без шминка“, „Вака е поубава, кога ќе ја стави онаа шминка изгледа пренападно“, „Баш е слатка вака, делува приземно, симпатично, треба почесто да се појавува ваква“, велат оние кои ја поддржуваат.

Како ви изгледа вам Ким без шминка?
Спонзорирани линкови

Маркетинг