Жешки наслови од регионот: Aпокалиптични слики од Грција, контроверзни одлуки на српскиот кризен штаб, полициски час во Словенија

Точка

22/10/2020

20:23

3.173

Големина на фонт

а а а

Албанија ќе набави над 1,1 милион дози вакцини против Ковид-19, Земјотрес во Грција: Потрес од 5,2 степени според Рихтер, епицентарот кај Закинтос.

Србија


1. Нов црн рекор во Србија: 512 нови случаи на коронавирус, починало едно лице

2. Контроверзни одлуки на српскиот кризен штаб: Без задолжителен ПЦР тест и носење маски на отворено во екот на епидемијата

3. Познат српски епидемиолог: Ако коронавирусот е природна мутација некаде во дивината тој нема да се откаже толку лесно од нас

4. Покрај коронавирус, Србија има проблем и со загадениот воздух

5. Брнабиќ ќе биде министерка за надворешни работи

Грција


1. Aпокалиптични слики од Грција: Улиците покриени со снег, уништени овоштарници, маслинови дрва

2. На Мицотакис му 'пукна филмот': Ердоган е опасност за мирот. Тој има империјалистички фантазии и воинствено однесување!

3. Земјотрес во Грција: Потрес од 5,2 степени според Рихтер, епицентарот кај Закинтос

4. Грција: Вооружените сили поставуваат вештачки пречки во Еврос

5. Грција и Албанија ќе го решаваат спорот за поморските граници во Хаг

Албанија


1. Албанија ќе набави над 1,1 милион дози вакцини против Ковид-19

2. Албански државјанин приведен на „Ќафасан“ поради потерница од Интерпол

3. Албанија се подготвува за онлајн настава

4. Албанската опозиција ќе побара од претседателот Мета да го распушти Парламентот

5. Албански новинар тврди дека Дендијас е Албанец и е братучед на Рама

Бугарија


1. Бугарија почна со блокадите: Во Фронтекс им пречи македонскиот јазик

2. Каракачанов: Тезата дека Бугарија ќе клекне, не држи

3. Бугарија со рекордни 1.472 заболени од Ковид-19

4. Бугарија бележи најголем број починати од почетокот на пандемијата

5. Маските на отворено од денеска се задолжителни во Бугарија при собир на повеќе лица

Хрватска


1. Пленковиќ: Ситуацијата со коронавирусот е многу сериозна, да бидеме одговорни

2. Казнет хрватски парламентарец: Се обидел да изведе стиптиз во ЕУ парламентот

3. Во Хрватска повеќе од 1.500 новозаболени, дури десетмина починати во Загреб

4. СЕ повторно ја повика Хрватска да го запре насилството врз мигрантите

5. Мистериозна смрт во Хрватска: Тело на маж пронајдено во стан, кратко потоа почина друго лице

Црна Гора


1. Центарот за демократска транзиција предлага при пописот во Црна Гора да не се прибираат податоци за нација, религија и јазик

2. Трите победнички коалиции во Црна Гора денеска разговараат за програмата и приоритетите на идната Влада

3. 27 нови потпоручници од 20-та класа и заклетва на 24-та класа питомци во Воената академија

Словенија


1. Словенија постави нов рекорд, со 1.503 случаи на коронавирус

2. Во Словенија 1,663 новозаразени, сè погласно се споменува целосно затворање

3. Во Словенија стапи на сила полициски час

4. Словенците за короната и „локдаунот“: Прекумерна и неефикасна мерка
Спонзорирани линкови

Маркетинг