Жешки наслови од регионот: Родители од Албанија ги носат своите деца во Италија и ги напуштаат, коронавирусот во Црна Гора се шири како во Бергамо

Точка

01/10/2020

13:00

5.596

Големина на фонт

а а а

Секс скандал ја „тресе“ српската политика: Политичар преку пораки се додворувал на сопартијки, повторно висок број новозаразени во Хрватска – 234, ова се најжешките наслови од регионот...

Србија


1. Туристичките агенции во Србија запреа со продажба

2. Косовските власти не му дозволија на српскиот министер Шарчевиќ да влезе во земјата

3. Вучиќ: Комплетна ревизија на податоците на бројот на починати од Ковид 19

4. Секс скандал ја „тресе“ српската политика: Политичар преку пораки се додворувал на сопартијки

5. Главниот српски епидемиолог: До јуни имаше три пати повеќе мртви од што беше пријавено

Грција


1. До 12 октомври, Грција ги продолжи одлуките за забрана за влез на државјани од трети земји и за копнените граници

2. Меркел до Атина и Анкара: Линијата меѓу војната и мирот е тенка

3. Грција: Учениците и денеска на протест

4. Помпео замина од Грција, двете страни задоволни од напредокот во грчко-американските односи

5. Грциј бара да се свика Советот на ОБСЕ поради војната во Нагорно-Карабах

Албанија


1. Албанија дополнително ќе ангажира 1.000 просветни работници на одредено време

2. Од Кабинетот на Еди Рама објаснија зошто фотографија од Македонија беше означена како место во Албанија

3. Албанија, Косово и Црна Гора дале согласност да се отворат границите, се чека на Бугарија и Србија

4. Албанија го одложи стартот на учебната година за ноември

5. Родители од Албанија си ги носат децата во Италија и ги напуштаат

Бугарија


1. ИФИМЕС: Бугарскиот меморандум да стане бесмислен, ЕУ и САД мора да го запрат „изживувањето“ на Бугарија над С. Македонија

2. Унгарија, Бугарија и Романија критикувани од ЕУ за владеење на правото

3. Средба Османи - Мас: Да се најдат решенија помеѓу Бугарија и Македонија за побрза интеграција во ЕУ

4. И Берлин инволвиран во спорот за Гоце Делчев и други спорови со Бугарија

5. Заев: Каракачанов некојпат премногу ја сака Македонија, ама на погрешен начин

Хрватска


1. Пациент почина откако по грешка му вбризгале дезинфициенс

2. Повторно висок број новозаразени во Хрватска – 234

3. Помпео во Хрватска: На дневен ред укинување на визите и за купувањето воени авиони Ф-16

4. Претседателот на хрватскиот Сабор 14 дена во самоизолација

5. Грлиќ Радман: Очекуваме укинување на визите од САД за хрватските државјани

Црна Гора


1. Во Црна Гора регистрирани 63-ца милионери

2. Ѓукановиќ: Изразот „српски свет“ е еуфемзизам за идејата на Голема Србија

3. Митрополитот Амфилохије со опасна порака: После победата во Црна Гора, повторно се враќаме на Косово

4. И во Црна Гора почна учебната година со месец задоцнување

5. Интензитетот на трансмисијата на коронавирусот во Црна Гора како своевремено во Бергамо

Словенија


1. Рекорден дневен број на заразени во Словенија, карантинот останува во Украина

2. Во Словенија се забранува работата на продавниците во недела и државни празници

3. Словенија ги признава ПЦР тестовите од БиХ

4. Хатије Исмалили е изгласана на најдобар доктор на 2020 во Словенија

Спонзорирани линкови

Маркетинг