Лупу: Романија и Словачка ќе го наместат натпреварот

Макфакс

24/06/2024

15:12

1.640

Големина на фонт

а а а

Четири репрезентации во Е групата, во последното коло влегуваат со по три бода. Во последното коло Романија ќе игра против Словачка, а Белгија против Украина.

Јасно е дека четири бода ќе бидат доволни за пласман во осминафиналето, а веќе се знае дека резултатот 0:0 ќе ги однесе Романија и на Словачка во нокаут фазата.

За ова зборуваше и поранешниот романски фудбалер Данут Лупу, кој тврди дека резултатот е договорен со репрезентацијата на Словачка.

„Ќе се квалификуваме понатаму, со реми против Словачка. Се е договорено, би било штета ако двете репрезентации не одат во следната фаза. Зошто да ризикуваме? На тоа ниво играчите се согласуваат многу добро. Зошто да ризикуваат и едните и другите“, изјави Лупа за романските медиуми.Спонзорирани линкови

Маркетинг