Познато е кога пристигнува втората сезона на хит-серијата на „HBO“

Точка

08/12/2023

12:04

2.617

Големина на фонт

а а а

„The Last of Us“ беше хит претходно оваа година кога излезе првата сезона од серијата базирана на популарната видеоигра. Гледачите имаа прилика да ги запознаат Џоел (Педро Паскал) и Ели (Бела Ремзи) на нивното патување во пост-апокалиптична Америка.

Првата сезона се базираше на првата игра, додека втората ќе влече материјал од „The Last of Us Part II“. Со оглед на тоа што продолжението е многу поголем наслов, се очекува да бидат потребни минимум две сезони за да се раскаже целата приказна.

Штрајкот на сценаристите и актерите го одложи снимањето на бројни филмски и телевизиски хитови. По неговото завршување, започна развојот на мал дел од втората сезона, додека поголемиот дел започнува со снимање на почетокот на следната година.

„Max“ потврди дека гледачите ќе можат да ја гледаат серијата во 2025 година. Точниот датум не е познат, но некои прогнози велат дека тоа би можело да биде средината на годината. Се очекува да се вратат Паскал и Ремзи, но најочекувана вест ќе биде кој ќе го глуми еден од главните ликови во вториот дел од играта – Аби.Спонзорирани линкови

Маркетинг