Гламурот завладеа во Кан: За тоа се погрижија овие прекрасни дами!

Точка

28/05/2023

13:44

8.116

Големина на фонт

а а а

Ѕвездите за доделувањето на наградите одбрале гламуроазни комбинации. Филмскиот фестивал во Кан од ден на ден собирал сè повеќе публика од сиот свет, а вечерта на доделувањето, се разбира, била посебна свеченост.

Ева Лонгорија никогаш не греши на црвениот тепих, а оваа вечер одлучила на неговата „црвена церемонија“ да додаде уште еден детаљ – самата во целосно црвени нијанси.
Несомнено црвената боја навистина ѝ прилегала на актерката. Ѕвездата на „Очајни домаќинки“ блескала.

За разлика од неа, Џејн Фонда сакала да ја покаже моќта на црвено-црното во стилот на Стендал, па на свечениот тепих се појавила во многу интересна комбинација.


Црните панталони, над кои се слевал асиметричен, црн сјаен фустан е дефинитивно комбинација која можат да ја донесат само карактерно силните жени како што е Фонда.


Победничката на фестивалот, француската режисерка Жастин Трир, наградена за филмот „Анатомија на падот“, исто така се одлучила за црна боја, во комбинација со сребрено-црн костум и ја покажала својата скромност и елеганција, додека моделот Икрам Абди Омар се одлучила за екстравагантна црно-бела комбинација. Така таа донела нешто сосема ново и оставила многу силен впечаток на фестивалот.
Црно-бела комбинација бил и изборот и на Квентин Тарантино и неговата сопруга, Даниел Пик, тој во црн костум, а таа пак во бел фустан.

Уште една ноќ во Кан која обезбедила нови модни авантури на Азурниот брег.

Спонзорирани линкови

Маркетинг