Оваа секси баба има 66 години, опседната е со фитнес и изгледа феноменално

Точка

29/03/2023

19:45

8.444

Големина на фонт

а а а

Лесли Максвел е една од најатрактивните жени во светот на фитнесот.

И покрај тоа што има 66 години, таа не излегува од теретана, а тоа често им го покажува на своите фанови на Инстаграм.

Разголените фотографии и снимки од теретана и се многу коментирани, а Лесли во една прилика открила какви пораки добива.

„Ми се јавуваат дури и момчиња од 18 години, што е навистина смешно. Понекогаш се прилично експлицитни, па ми праќаат фотографии од своите пениси. Сето тоа го примам како комплимент, супер е тоа што сум им воопшто интересна“, истакнува Лесли која ужива во тоа што го прави.

„Многу ме интересира фитнесот и постојано сум во теретана во провокативна облека, но покрај тоа и се натпреварувам, па се навикнав да бидам на бина во тесно бикини. Немам проблем со покажување на такви фотографии. Не се срамам од своето тело. Морам да бидам продукт на тоа што верувам. Не сакам да се покривам и ако сакам да го покажам своето тело, тоа ќе го направам. Зошто да бидеш стар и болен ако не мораш да бидеш, зошто да не бидеш на врвот на светот“, заклучува Лесли.


Нејзината ќерка Ванеса не го поддржува во целост однесувањето на својата мајка.

„Сепак, таа ми е мајка, не е дека ми е ќерка тинејџерка. Не сакам да се промени, туку само малку да го намали доживувањето“, вели таа.
Спонзорирани линкови

Маркетинг