(Видео) Калуѓерка трчала по куферот во Дубровник, воодушевените гледачи оставаат духовити коментари

Точка

16/08/2022

13:32

11.795

Големина на фонт

а а а

Калуѓерката тргнала во потера, а гледачите се воодушевени од снимката.

На страницата "'Prometne zgode i nezgode" е објавена снимка од Дубровник на која се гледа калуѓерка кој трча по улица по "побегнатиот" куфер на тркала. Нејзината форма ги воодушевила гледачите, па некои од нив имале многу креативни коментари.

„Кога Бог ќе ја стави на тест, а таа ги минала подготовките со Реал“, реагирал еден корисник. „Јас прво мислев дека трча шеик, а тоа да ти било калуѓерка“, „Поподготвена е од половина хрватска фудбалска лига“, „И влегол ѓавол во куферот“, „Не и е потребна карта за автобус, брза е секако“, „Калуѓерката има турбо под облеката“, се само некои од шеговитите коментари.

Снимката од овој настан можете да ја погледнете во продолжение.

Nestašni kovčeg

Nestašni kovčeg :)

Danas u Dubrovniku

Posted by Prometne zgode i nezgode on Monday, 15 August 2022Спонзорирани линкови

Маркетинг