(Фото) Ѕирнете во спектакуларната колекција на луксузни автомобили на Крис Џенер

Точка

13/07/2022

12:15

28.857

Големина на фонт

а а а

Мајката Џенер секогаш патува со стил со својата огромна флота луксузни автомобили.

Американската медиумска личност Крис Џенер, чие богатство се проценува на 170 милиони долари, е толку страсен љубител на автомобили што честопати пред сите ги добива новите модели.

Сепак, компанијата му забрани на семејството Кардашијан-Џенер да го купува автомобилот Ферари со ограничена серија. Нејасно е зошто италијанскиот производител сега му дозволува на познатото семејство да купува само сериски автомобили, но компанијата на сличен начин се однесувала со Џастин Бибер откако тој направил неовластени промени на својот автомобил.

За среќа, Крис и кланот Кардашијан-Џенер веќе имаат соодветен број автомобили и нивните гаражи се луксузни и без единствените Ферари модели.

Погледнете ја спектакуларната колекција на автомобили на Крис Џенер.

Moke Electric

Крис Џенер потрошила 130.000 долари купувајќи автомобили Moke за своите шест деца во 2021 година, откако добила едно од необичните електрични возила од извршниот директор на компанијата непосредно пред Божиќ 2017 година. За празничната сезона, Џенер на своите деца им купила автомобили Moke Electric во различни нијанси, вклучувајќи розова, жолта и бела. Таа има портокалов автомобил кој чини 33.000 долари.

Mercedes G63 AMG

Според објавата на Кендал Џенер на Инстаграм, Крис си го купила овој автомобил во 2012 година. Пред Крис да го купи овој теренец за 156.000 долари, Ким исто така имала и Mercedes G63 AMG. Овој Mercedes-Benz G63 AMG има 4,0-литарски твин-турбо V8 мотор кој генерира 577 КС и е поврзан со 9-брзински автоматски менувач. G63 има максимална брзина од 240 km/h и може да забрза од 0 до 100 за помалку од 3,9 секунди.

Mercedes-Maybach S650

Како и нејзината ќерка Ким Кардашијан, Крис има и Mercedes-Maybach S650 вреден 175.000 долари во нејзина сопственост.

Bentley Flying Spur

Bentley Flying Spur, кој чини 200.000 долари, е возило кое го одзема здивот со својот изглед, како и со својата луксузна внатрешност изработена од кожа, дрво и метал и неверојатна моќност обезбедена од не една, туку три опции за возење. Крис Џенер ужива во возењето на овој фантастичен автомобил, кој комбинира удобност, луксуз и моќ, познат како новиот Flying Spur.

Ferrari California T

Ferrari California T во гаражата на Крис Џенер го придвижува 4,3-литарски V8 мотор со 453 коњски сили и 484 Nm вртежен момент произведен од 4,3-литарскиот мотор. Бараната цена за овој луксузен автомобил од италијанскиот производител на луксузни спортски автомобили е 300.000 долари. Крис е видена како го вози овој ѕвер низ Лос Анџелес во многу наврати. Овој Ferrari hardtop roadster не е наменет за трки, наместо тоа, тој е направен за турнеи по кривулести патишта.

Red Ferrari 488

За роденденот во 2018 година, Крис Џенер добила црвен автомобил, а нејзината реакција на екстравагaнтниот погон може да се види во видеото кое е споделено на Инстаграм профилот на Кајли Џенер.

Bentley Continental GT

Bentley Continental GT е создаден за ентузијасти кои сакаат да го подобрат своето возачко искуство. Исто како што тоа го прави Крис Џенер. Внатрешноста е типична за Bentley - прекрасните детали од дрво и кожа ја збогатуваат внатрешноста на автомобилот. Овој грандиозен турер ги вклучува сите добри карактеристики, широк спектар на бои и опции за внатрешни работи, допир на модерна технологија и многу луксуз што би го посакал вистински ентузијаст.

2021 Rolls-Royce Ghost

Rolls-Royce Ghost 2021 вреден 332.500 долари е исто така во сопственост на ѕвездата на Keeping Up with the Kardashians. Крис беше видена како седи со скрстени нозе до прекрасниот автомобил на црно-бела фотографија поставена на Инстаграм во декември 2020 година. Крис поседува и бел кабриолет Dawn од истата марка и црн Cullinan вреден 335.000 американски долари.
Спонзорирани линкови

Маркетинг