Маж кој бил жена носи дете со манекенка која се родила како маж: Се прашувате како е возможно?

Точка

27/05/2020

23:38

10.110

Големина на фонт

а а а

Колумбиската трансродова манекенка, Дана Султана, која е родена како маж, а се претставува како жена, на социјалните мрежи споделила фотографии со својот сопруг Естабан Ландрау, кој е роден како жена и моментално е во осмиот месец од бременоста.

„Љубовта е љубов“, ја започнала Дана својата исповед на Инстаграм, каде ја следат 219 илјади корисници.

Бебето го зачнале по природен пат, бидејќи двајцата ги задржале органите со кои се родени, пренесуваат локалните медиуми.

Естабан неодамна имал болки и мислел дека ќе се породи порано од предвиденото, но во болница го увериле дека неговите симптоми се сосема нормални.

Објавиле и дека ќе станат родители на момче кое ќе се вика Арие.

„Ова е прекрасно, им давате надеж на стотици трансродови лица“, напишал еден од нивните многубројни фанови.

View this post on Instagram

#LoveIsLove #transpregnancy

A post shared by Ðanna Sultana (@dannasultana) onСпонзорирани линкови

Маркетинг