Мицкоски на средба со коалициските партнери

Макфакс

21/10/2019

20:43

1.138

Големина на фонт

а а а

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во седиштето на партијата е на средба со своите коалициски партнери.

Состанокот следи по лидерската средба што синоќа се одржа, по барање на претседателот Стево Пендаровски поради недобивањето датум за почеток на преговори со ЕУ.Спонзорирани линкови

Маркетинг