Поради болниот договор со Том Круз пет години морале да се кријат, а сега сите зборуваат за нивната разделба

Точка

18/08/2019

13:14

6.794

Големина на фонт

а а а

Кејти поради Том Круз била принудена да ја крие врската дури 4 години, а сега Џејми е фатен со друга девојка.

Во медиумите се подгреала приказната дека љубовта меѓу Кејти Холс и Џејми Фокс го дочекала својот крај. 

Иако приказните за разделба ги следеле неколку пати во текот на годините кои ги минале заедно, овој пат би можело да биде сериозно и конечно. Имено, Џејми минатиот петок бил фотографиран како напушта еден клуб во Лос Анџелес, во придружба на друга дама.

Фокс до раните утрински часови уживал со пејачката Села Ваве, со која во околу 2 часот по полноќ го напуштил клубот, држејќи ја за рака, и со неговиот автомобил заминале во непозната насока

Додека Џејми ужива во магиите на ноќната забава, Кејти била фотографирана од папараците во Њујорк со ќерката Сури, која ја добила во бракот со Том Круз.

Кејти и Џејми се заедно од 2013-та година, а последното заедничко појавување им било во мај оваа година на "Мет Гала".

Потсетуваме, во септември 2012-та година, како услов за добивање на развод од Том Круз, Кејти прифатила договор во кој има клаузула дека "пет години нема да направи ништо што би можело да го понижи Том Круз".

Тоа подразбирало и дека актерката не смеела да се појави во јавност со било кој маж, да зборува за Скиентологија или да дава изјави дека е заљубена во друг.

Таа бизарна клаузула истекла на почетокот на септември 2017-та, а Кејти Холмс и Џејми Фокс веднаш потоа биле фотографирани на романтична прошетка на плажа во Малибу.
Спонзорирани линкови

Маркетинг