Легендата се враќа: Погледнете дел од најдобрите моменти на Роналдо во Јунајтед

Првата ѕвезда на Португалија, Кристијано Роналдо го комплетираше трансферот од Јувентус назад во Манчестер Јунајтед. Напаѓачот по 12 години пак ќе заигра на „Олд Трафорд“, каде што се етаблираше на големата сцена пред да замине во Реал Мадрид.