На голманот на Звезда малку му недостигаше да стане мета за потсмев

На вчерашниот дерби натпревар меѓу Црвена Звезда и Спартак Суботица,кој заврши во корист на ,,црвено-белите” со резулат од 1-0, многу малку недостастуваше голманот на Звезда Милан Борјан уште на почетокот на мечот да стане светски мега хит со потегот кој многу ќе ги чинеше Звезда. За среќа се извлече во последниот момент…..