Со ваков редар на терористите би им било прелесно

Тимот на Тотенхем во саботата продолжи со походот кон титулата во англиската Премиер лига, совладувајќи го Бурнмаут со убедливи 4-0. Сепак, во центарот на вниманието не е тимот, туку редарот на нивниот стадион. На снимката која стана хит на интернет, се гледа како редарот ги проверува оние кои чекаат ред. Преку него, на стадионот може да се "прошверцува" и атомска бомба.