Принцот Вилијам го прослави својот роденден без Кејт Мидлтон: Додека принцезата се бори со безмилосна болест, еве каде и со кого ја поминал вечерта

Точка

22/06/2024

13:30

9.295

Големина на фонт

а а а

Принцот Вилијам вчера го прослави својот 42 роденден.

Неговата сопруга Кејт Мидлтон беше една од првите кои му честитаа, а бидејќи тој не се појави во јавноста, сите се прашуваа каде е и како го прославил својот роденден.

Сепак, британските медиуми го уловиле принцот на концертот на светската поп сензација Тејлор Свифт заедно со децата принцот Џорџ (10), принцезата Шарлот (9) и принцот Луис (6).


Тејлор Свифт ја започна лондонската етапа од нејзината турнеја Ерас во 8 дела во петокот, 21 јуни, воодушевувајќи ја публиката на култниот стадион Вембли со својот настап. Странските медиуми наведуваат дека на концертот имало и некои членови на кралското семејство кои танцувале на нејзините заразни мелодии на почетокот од нејзината турнеја.

Новинарката којашто известува за настани поврзани со кралското семејство, Роја Нихах, сподели дека принцот Вилијам на концертот го прославил својот 42 роденден.

„Нема подобар подарок за среќен 42-ри роденден како однесувањето на децата за време на турнејата Ерас на Тејлор Свифт“, рече тој.

Сепак, сè уште нема фото-доказ или видео запис од присуството на кралското семејство на концертот.


Од друга страна, Кејт Мидлтон веројатно ја пропуштила семејната дружба поради посветеноста во борбата против ракот. Во последните месеци таа избегнуваше да се појавува во јавноста за да се посвети на своето здравје.

Принцот Вилијам и младите кралски членови не се единствените кралски обожаватели на Тејлор Свифт. Во 2023 година, Меган Маркл, снаата на принцот Вилијам, исто така присуствуваше на еден од концертите на Свифт во Лос Анџелес.


Принцот Вилијам и Тејлор Свифт пееја заедно

Пред повеќе од една деценија, двајцата ја пееја „Livin' On a Prayer“ со Џон Бон Џови на гала за собирање средства во Лондон во 2013 година.


Вилијам дури го сподели своето восхитување за Свифт во 2021 година, признавајќи:

- Искрено, и сега се грчам од она што се случи потоа и не разбирам зошто попуштив. Но, да бидам искрен, ако Тејлор Свифт те погледне во очи и ти ја допре раката и рече: „Дојди со мене...“ ќе станеш како кученце и ќе си кажеш: „Да, во ред, звучи како одлична идеја, ќе ве следам“, рече тој. на шоуто на Apple Fitness+ „Време за прошетка“ во 2021 година.
Спонзорирани линкови

Маркетинг