[ВИДЕО] "VW Tiguan" и "Peugeot 3008" фрлени од врв на рид

Точка

14/06/2024

21:05

7.166

Големина на фонт

а а а

Безбедноста на автомобилот обично ја проверуваат надлежните органи, а тоа се прави под строго контролирани и внимателно пресметани услови.

Меѓутоа, некои помалку научни методи, како оваа, докажуваат дека тоа не секогаш е така.

Некој се сетил да фрли два автомобили од врв на рид: "VW Tiguan" и "Peugeot 3008" – иако не се најнови модели, сепак се направени според највисоките безбедносни стандарди.

Како изгледаше сето тоа погледнете во видеото, а нам ни се чини дека не поминаа многу лошо при „слетувањето“.

Нема многу детали, а врз основа на потписот на видеото можеме само да заклучиме дека „тестот“ се случил во Малезија.
Спонзорирани линкови

Маркетинг