Бајден: Верувам дека сме блиску до договор за заложниците

Макфакс

20/11/2023

20:31

569

Големина на фонт

а а а

Американскиот претседател Џо Бајден верува дека се приближуваат кон договор за ослободување на заложниците што ги држи Хамас во Газа.

На прашањето на новинарите дали се блиску до договор, Бајден одговори: „Верувам дека е така“.

Катарскиот премиер, клучен посредник меѓу Израел и Хамас, изјави за време на викендот дека треба да се разработат само „ситни детали“.

238 заложници се’ уште се во Газа.



Спонзорирани линкови

Маркетинг