(Фото) Доставувач следел „GPS“ насоки, па завршил во езеро во шума

Точка

28/09/2023

14:31

7.519

Големина на фонт

а а а

Возачите на непознати патишта се потпираат на GPS навигација, но тоа не е секогаш идеја.

На своја кожа ова го искусил еден возач на „Toyota“ од Масачусетс, кој следејќи ја навигацијата завршил директно во вода.

Полициската управа на Мидлтон рекла дека примиле повик од возач за достава на храна, кој рекол дека „GPS“ го водел по земјен пат, а потоа некако завршил во вода, пренесува „Car Scoops“.

Секако, тоа некако веројатно значело дека обраќал внимание на својата околина, но на крајот успеал да излезе од возилото, и низ шумата да оди до куќите во близина.

Кога полицијата пристигнала, возачот бил во паника, и не знаел да каже каде му е автомобилот. На крајот, полицијата и пожарникарите го пронашле и извлекле.

Возачот бил префрлен во локална болница, а возилото одвлечено од самото место, за кое на крајот се утврдило дека е езерце во нечиј двор.Спонзорирани линкови

Маркетинг