Две лица искасани од кучиња скитници во Скопје

BalkanInsight

27/09/2023

12:12

1.044

Големина на фонт

а а а

Две лица биле искасани од кучиња скитници во главниот град.

Имено, синоќа во 01.10 часот во СВР Скопје, З.Н.(58) од Скопје пријавил дека во Маџир Маало бил каснат од куче скитник.


Истиот ден во 17.15 часот во Полициската станица Гази Баба, С.С.(42) од Скопје пријавила дека на ул.„Разлошка“ нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник.Спонзорирани линкови

Маркетинг