(Фото) Модната блогерка Александра Шијакоска се омажи за својата долгогодишна љубов: „Мислев дека никогаш нема да дочекам да бидам невеста“

Точка

20/07/2023

11:00

6.292

Големина на фонт

а а а

Модната блогерка и инфлуенсерка Александра Шијакоска и нејзиниот партнер Едмонд Весели го кажаа судбоносното „да“ и тоа на роденденот на Едмонд.

Парот кој е заедно 12 години ја прослави својата долгогодишна љубов со мала забава во куќата каде што живее, во Битола, на која присуствувале најблиските.

Александра заблеска во елегантна венчаница со голем бел цвет на десната страна, а Едмонд носел бело сако, маичка и панталони. Целата прослава била во знакот на белата боја, па така и останатите гости биле облечени во бели комбинации.


„Не правиме свадба, туку мала прослава со пријателите. Едмонд слави роденден на истиот ден, па сакавме заедно да прославиме. Си закажавме матичар, па испадна нешто повеќе од мала прослава со родителите и сестрите. Бел фустан ќе носам и сега и наредната година на свадбата затоа што мислев дека никогаш нема да дочекам да бидам невеста, па сега ми е ќеф. Претходната година овој период плачевме и се молевме да преживеам, сега спремаме свадба и планираме иднина“, напиша Шијакоска претходно на Инстаграм.

За потсетување, во февруари минатата година Александра објави емотивно видео во кое откри дека ѝ бил дијагностициран тумор на главата, поради кој мораше да се подложи на 4 операции.

Спонзорирани линкови

Маркетинг