Поради протест, блокиран сообраќајот на патот Гостивар-Маврово кај националниот парк Бунец

Макфакс

08/06/2023

11:28

1.046

Големина на фонт

а а а

АМСМ информира дека поради протест ќе има времен прекин на сообраќајот кај националниот парк Бунец.

„Во 10:00 часот, на патниот правец Гостивар-Маврово кај национален парк Бунец, започнат е јавен собир на околу 100 од жители од с. Горна Река.

Сообраќајот е блокиран“, соопшти АМСМ.Спонзорирани линкови

Маркетинг