(Фото) Ексцентрично издание на славната манекенка: Две ленти преку градите и извајани стомачни мускули

Точка

22/05/2023

23:20

11.897

Големина на фонт

а а а

Манекенката Ирина Шајк уште претходно направи пресврт кон поексцентричниот начин на облекување и очигледно не се откажува од истиот.

На вчерашната премиера на „Firebrand“ на 76-от Кански филмски фестивал, таа беше една од најпровокативните и најнеобично облечени гостинки.


Шајк носела кожен црн фустан кој се состоел од црн топ, составен од две ленти и здолниште со сирена крој со низок струк кој ги откривал колковите. Накитот бил исто така необичен, а фризурата крајно едноставна додека шминката била речиси и незабележлива.


Ирина е често гостинка на Канскиот филмски фестивал, а таа присуствуваше и на премиерата на новиот филм на Скорсезе во саботата, во друштво на дизајнерот Рикардо Тиши. Нејзиниот моден избор за таа вечер беше тоалета со раскошни карнери и длабоко деколте.На многумина им се допаѓа новиот моден манир на Шајк, додека други сметаат дека претходно, пред да се одлучи да ѝ даде предност на ексцентричноста, многу подобро се облекуваше. Со чие мислење се согласувате вие?

Еве неколку изданија на убавата Шајк од Кан низ годините:

Спонзорирани линкови

Маркетинг