(Фото) Дали ова е најдобро облечената русокоса на Модната недела во Париз?

Точка

24/01/2023

13:50

2.747

Големина на фонт

а а а

Актерката Ања Тејлор Џој нeодамна присуствувала на традиционалната модна недела во Париз.

Меѓу многубројните славни личности кои се појавиле на ревијата на модната куќа „Диор“, заблескала и актерката Ања Тејлор Џој.


Прекрасната русокоса за оваа посебна прилика носела интересни модни парчиња, кои и тоа како ја истакнале нејзината фигура на тело.

Црното здолниште, валкано белото сако и корсетот во иста боја, го краселе изгледот на популарната актерка.


Треба да се спомене и дека флоралните детали на нејзините скапи парчиња облека дополнително ја нагласиле едноставноста, а повторно тука е и нејзиниот префинет изглед.
Дали ви се допаѓа?

Спонзорирани линкови

Маркетинг