Селекторот на Шпанија без влакна на јазик: „Секс пред натпревар? Нормално!“

Точка

25/11/2022

16:17

4.812

Големина на фонт

а а а

Селекторот на шпанската репрезентација, Луис Енрике, им одговарал на прашања на навивачите на Твитер, за време на Светското првенство во Катар, а едно од нив е особено интересно, бидејќи се однесува на забраната на играчите да имаат секс пред натпревар со друг тим.

„Смешно е да им се забрани на играчите да имаат секс пред натпревар. Тоа е сосема нормално. Оргии ноќта пред натпреварот очигледно не се идеални, но еј...“, вели тој.

„Кога бев тренер во клубот, играчите беа дома ноќта пред натпреварот и тоа не ме загрижуваше. Тие го прават тоа затоа што сакаат и треба така. Повторувам со здрав разум - секој со својот партнер. Кога јас играв, ако ноќта пред натпреварот бев дома со сопругата, го правевме тоа што требаше“, одговори Енрике.

Шпанија е во групата Е со Јапонија, Германија и Костарика. Групата Е во нокаут фазата се среќава со групата Ф во која се Хрватска, Белгија, Мароко и Канада. Шпанија во првиот натпревар ја победи Костарика со 7:0, додека во второто коло ќе игра против Германија.
Спонзорирани линкови

Маркетинг