Кристијано Роналдо пред сензационален трансфер во Баерн Минхен

Макфакс

24/06/2022

09:18

2.205

Големина на фонт

а а а

Португалската мегаѕвезда Кристијано Роналдо го напушта Манчестер Јунајтед и ќе направи сензационален трансфер во Баерн Минхен, открива шпанскиот весник „Ас“. Тој треба да го замени Роберт Левандовски во нападот на германскиот шампион.

Роналдо подолг период размислува за заминување од „Олд Трафорд“ со оглед дека Манчестер Јунајтед нема да настапува во Лигата на шампионите претстојната сезона.

Евентуалното заминување во Баерн Минхен му отвора нови опции и борба за трофеи во сите натпреварувања.Спонзорирани линкови

Маркетинг