(Видео) Игор Џамбазов ги поздрави Бугарите на „Виноскоп“: „Партиџано, тоа сме ние, вие сте тие другите“

Точка

05/05/2022

13:06

13.088

Големина на фонт

а а а

Вчера официјално започна овогодишното издание на „Виноскоп“ на кое од 4-ти до 8-ми мај ќе настапат бројни музички ѕвезди.

Публиката вчеравечер се забавуваше со „DJ Babura Junior“, бендот „Ringtones“, Фолтин и Игор Џамбазов кој во рамки на својот настап ги поздрави актуелните бугарски политичари.

Во лична преработка на познатата партизанска песна „Бела чао“, Џамбазов упати порака до бугарската власт:

„Партиџано, тоа сме ние, вие сте тие другите. Слави Трифонов и Кирил Петков, о бела чао, бела чао…“, пееше Џамбазов.

Ги измоча татариве...

Игор Џамбазов!!!

All cedits goes to Velibor Tofiloski

#Маестро

#ТачеЌеСеЛути

Posted by Костадин Тасевски on Wednesday, May 4, 2022Спонзорирани линкови

Маркетинг