19-годишно момче од Тетово испраќало порнографски снимки на малолетно девојче

Макфакс

13/10/2021

17:27

758

Големина на фонт

а а а

19-годишно момче од Тетово се сомничи за прикажување на порнографски материјал на дете, соопшти полицијата.

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ж.Т.(19) од с.Туденце, општина Јегуновце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикажување на порнографски материјал на дете“.

На 25.06.2021, мајка на малолетно девојче од Скопје пријавила дека на мобилниот телефон на нејзината ќерка на апликацијата Вибер од машко лице ѝ биле покажувани делови од машко тело.

По преземени мерки било откриено дека пријавениот ги испраќал пораките од телефонот на неговиот татко.

Пријавениот го признал делото, информираа надлежните.Спонзорирани линкови

Маркетинг