Позирајќи на карпа глумицата ја покажа завидната фигура на 63 години

Точка

21/09/2021

14:30

4.640

Големина на фонт

а а а

Шерон Стоун на својот Инстаграм профил објави две фотографии додека позира во костим за капење и ја покажа завидната фигура за своите години, земајќи во предвид дека глумицата има 63 години.

"Важна е грижата за себе", напишала во описот на првата фотографија на која глумицата лежи на карпа на море, додека во описот на втората фотографија напишала: "Тело, ум и дух".

Меѓутоа, тоа што всушност привлече големо внимание и предизвика бројни коментари е завидниот физички изглед на глумицата во седмата деценија на животот.


Нејзините пријатели, вклучувајќи ги Наоми Кемпбел и Вера Ванг, оставиле коментари со кои го пофалија нејзиниот изглед и напишале дека изгледа сензационално.

Фотографиите пристигнуваат откако Шерон заблеска на неодамнешната Мет Гала појавувајќи се во тесен црн фустан.


Глумицата открила дека некои од нејзините трикови вклучува воден доручек, пливање во базен, спиење 8 часа, капење со сол од Мртвото море.

"Мојот омилен доручек е лубеница со фета сирење и нане, со маслиново масло, сол и бибер", рекла ѕвездата додавајќи: "И обично јадам тост од кисело тесто без глутен и чај".Спонзорирани линкови

Маркетинг