"Сѐ е на место" - Џеј Ло воодушеви со смелиот фустан

Точка

18/09/2021

18:53

11.931

Големина на фонт

а а а

Џенифер Лопез ги воодушеви со преубавиот фустан, а многу жени не би можеле да облечат вакво парче облека. Џеј Ло го претстави својот бренд за шминка во "опуштено видео" каде коментирала за својата кариера и повременото губење на самодовербата, бидејќи не се чувствувала прифатена во Холивуд.

Она што привлече големо внимание е нејзиниот миди фустан, кој е дело на Дејвид Ком, еден од нејзините омилени дизајнер. Креиран во светло жолта боја, фустанот од струкот надолу се закопчува нормално, а од папокот нагоре само две петлици држат "сѐ на место".


Фустанот има предимензионирани ракави, а долниот дел е лелеав со должина до средината на листот од ногата. Цената е околу 600 евра. Ком го дизајнираше и фустанот на Џеј Ло за MTV VMA музичките награди.
Спонзорирани линкови

Маркетинг