Земјотрес од 3,3 степени го стресе Скопје, епицентарот на македонско-косовската граница

Точка

01/08/2021

23:30

3.895

Големина на фонт

а а а

Вечерва во 23.07 часот земјотрес се почувствува во Скопје, а тоа го регистрираше и Европскиот макросеизмички центар.

Епицентарот е на граница со Косово.

Според првите информации, епицентарот е на длабочина од 2 километри.
Спонзорирани линкови

Маркетинг