Најспецифичните моменти од плејофот во НБА лигата: Брутални забивања, луди кошеви, ѕверски блокади…

Дерби

28/07/2021

10:12

1.886

Големина на фонт

а а а

Натпреварувачката 2020/2021 во НБА лигата е веќе зад нас, сезона која заврши со триумф на составот на Милвоки Бакс.

Доста возбудувања понуди разигрувањето за пехарот, плејофот, имаше доста моменти за паметење, па од сите нив беа избраните десетте најпосебни, десетте кои оставија најсилен впечаток и истите ќе можете да ги погледнете во наредните пет минути.Спонзорирани линкови

Маркетинг