„Ријана го изнесе ѓубрето во долна облека“: Твитер екипата не престанува да се шегува со заминувањето на Трамп

Точка

21/01/2021

18:23

5.870

Големина на фонт

а а а

Социјалните мрежи и понатаму се преполни со реакции за инаугурацијата.

Твитер корисниците пишуваат дека конечно заврши ерата на Трамп и започна на Бајден, а „BuzzFeed“ ги собрале дел од најдобрите реакции.

Спонзорирани линкови

Маркетинг