Фотографија од Далмација стана вирален хит поради 18+ детаљот: „Сезона 2020-та во една фотографија“

Точка

01/10/2020

21:15

10.953

Големина на фонт

а а а

Оваа фотографја од Далмација станала вирален хит на социјалната мрежа Фејсбук, откако била објавена на страницата „Дневна доза просечен Далматинец“.

„Сезона 2020-та во една фотографија“, пишувало покрај фотографијата која што за само неколку часа добила над 1.000 лајкови, веднаш може да се воочи и зошто.

Sezona 2020. u jednoj slici

Posted by Dnevna doza prosječnog Dalmatinca on Wednesday, September 30, 2020

На популарната страница исто така внимание привлекла и фотографиј од „држење дистанца“.

Držanje distance

Posted by Dnevna doza prosječnog Dalmatinca on Wednesday, September 30, 2020

Хит станал и овој кадар...

Malo na bankomat...💰🐑

Posted by Dnevna doza prosječnog Dalmatinca on Tuesday, September 29, 2020

Додека минатата седмица многумина ги насмеала оваа фотографија, со опис: „Пршута на патот“...

Op, pršute! 🚗🐽

Posted by Dnevna doza prosječnog Dalmatinca on Tuesday, September 22, 2020
Спонзорирани линкови

Маркетинг