18 несекојдневни сцени: Рекреирале фотографии од минатото и станаа хит на интернет

Точка

01/06/2020

14:52

2.669

Големина на фонт

а а а

Понекогаш изгледа дека времето брзо поминува и не постои начин тоа да се запре.

А за тоа колку се менуваме, можеби и најдобро се гледа од компаративните фотографии во истата ситуација, пишува „Bright Side“.

Тие објавија галерија од луѓе кои ги рекреирале своите фотографии од минатото и воодушевија многумина на социјалните мрежи.

Спонзорирани линкови

Маркетинг