Спиралната кула во шума: Најдобриот поглед на природата околу Копенхаген

Точка

19/11/2019

16:31

1.447

Големина на фонт

а а а

"Treetop Experience" е името на спиралната кула се наоѓа кај Копенхаген и на посетителите им пружа совршен поглед на околината.

Кулата се наоѓа насред шума и пружа неверојатен панорамски поглед на околните езера, потоците и мочуриштата во шумата Грајсенфелд Кластерс Скове. Кулата е отворена во април оваа година и претставува вистинска туристичка атракција за сите љубители на недопрената природа, кои ќе имаат можност 22 метри над шумата да уживаат во погледот. 

Спиралната пешачка патека кој води низ шумата е долга 300 метри, изградена од локално дрво од орев и поврзана е со 45 метри висока кула за разгледување.

Конструкцијата на оваа кула е од челик во валкано портокалова боја, за што е можно подобро да се вклопи меѓу дрвјата и природата низ која минува патека која се состои од два дела.

Повисокото ниво минува низ старите делови на шумата, а таму каде има млади дрвја, минува понискиот дел од патеката.

View this post on Instagram

Mirante de floresta. 45 metros acima do solo. Haja rampa! O escritório de arquitetura com sede em Copenhagen, EFFEKT, projeta uma torre de observação em espiral e uma passagem pelas copas das árvores com vista para a floresta Gisselfeld Klosters Skove em Haslev, ao sul de Copenhagen, na Dinamarca. . ⏩ EFFEKT's Spiraling Observation Tower allows visitors to climb up to 45 meters. . . Via @artraveldesign . . . . . #architecture #architecturelovers #architecturephoto #architectuur #architecteye #architectlife #architecture_best #architecturelove #architecturedaily #architecture_view #architecturephotos #architecturepicture #architecturestyle #architecturedose #architecturebuilding #architecturephotography #EffektArchitects #WANAwards2017 #IconicAwards2017 #WAFAwards2017 #ViewingTower #ObservationTower #CampAdventure #ForestTower #CortenSteel #TreeTopWalkway #TreeTopWalk #TreetopExperience #CortenSteelStructure #CortenTower

A post shared by Muita Arquitetura (@muitaarquitetura) on

View this post on Instagram

𝐓𝐑𝐄𝐄𝐓𝐎𝐏 𝐄𝐗𝐏𝐄𝐑𝐈𝐄𝐍𝐂𝐄 - phía Nam Copenhagen, Đan Mạch. Đài quan sát 360 độ Treetop Experience được xây dựng bên trong khuôn viên Camp Adventure Resort tại Đan Mạch sẽ giúp du khách quan sát cảnh đẹp thiên nhiên và cuộc sống của các loài động vật, đồng thời không ảnh hưởng đến tình trạng nguyên sơ của khu rừng. Công trình được xây dựng theo dạng xoắn ốc, chiều cao 45 m và tổng chiều dài lối đi bộ là 700 m. Đứng trên đỉnh Treetop Experience, du khách có thể quan sát được quang cảnh trong vòng bán kính lên đến 25 km. Đặc biệt, công trình này hoàn toàn sử dụng vật liệu từ tự nhiên, thân thiện với môi trường. ---------------------------------------------------- #Deluxe #magazine #luxury #lifestyle #OrientalMedia #luxurylifestyle #TreeTopExperience #Copenhagen #ĐanMạch #Denmark #CampAdventureResort #travel #vacation #holiday #adventure #travelgram #trip #tourism ➡➡➡ Tìm hiểu thêm về tạp chí #Deluxe: https://bit.ly/2KDrWah ➡➡➡ Liên hệ đặt bài viết hoặc mua tạp chí #DELUXE +8428 3844 1612

A post shared by Deluxe Magazine (@deluxevietnam) onСпонзорирани линкови

Маркетинг